Budou mít arabské ženy v Teplicích odhalené obličeje?

  •  

Tepličtí zastupitelé se na svém zasedání, 28. srpna, zabývali i otázkou arabských návštěvníků města. Chtějí zjistit, zda by mohli přijmout vyhlášku, která by zakazovala arabským ženám, na území Teplic, zahalování obličejů. Rada města tuto možnost prověří na ministerstvu vnitra.

Návrh podala zastupitelka Iva Dvořáková, pro hlasovala většina přítomných. Primátor Jaroslav Kubera podotýká, že je někdy velmi těžké zkontrolovat i totožnost lidí, kteří dělají ve městě nepořádek. „Myslím si, že zahalování arabských žen, nemá přímou faktickou souvislost s chováním samotných Arabů ve městě. Míra jakékoliv tolerance, je ale přímo úměrná míře dodržování pravidel a zákonů,“ podotýká náměstek primátora Hynek Hanza. Podle Tepličanů se někteří arabští návštěvníci lázní nechovají, jak by se slušelo.  Ruší noční klid a v parcích po nich zůstávají odpadky.

Někteří z nich by v městské zeleni rádi viděli hlídače, to by podle obyvatel města mohlo být řešení a usnadnilo by to práci městské policii. Zastupiteli Jaromíru Kohlíčkovi šátky nevadí. „Naše babičky je nosily také, horší už je to se zahalováním celého obličeje. To je ve většině zemí zakázáno demonstrantům. Burka či čador, jsou určitou demonstrací odlišnosti,“ podotýká Kohlíček a dodává, že zakrytí obličeje je na hranici přestupku. „Jsme ve střední Evropě a máme určitě zvyky,“ dodává. Arabů přijíždí do lázeňského města stovky, přesná čísla ale neexistují.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*