Do Senátu chce hejtman i starostové

  •  

Do doplňovacích senátních voleb za Teplicko už politické strany a hnutí oznámily své kandidáty.

KSČM vyšle do souboje o senátorský post hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, hnutí ANO bude zastupovat starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová a sociální demokracii starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Za SPD bude kandidovat krajský zastupitel Bohumil Ježek a za Trikolóru ředitel střední školy a krajský předseda strany v Ústeckém kraji Zdeněk Pešek.

Kandidaturu na místo po zesnulém Jaroslavu Kuberovi potvrdil i současný primátor Teplic Hynek Hanza z ODS. „Mým hlavním cílem je navázat a pokračovat v politice Jaroslava Kubery. Pro Teplice a i ostatní obce a města, se kterými jsem často v kontaktu, zachovat úzké propojení města a Senátu, které se nám osvědčilo,“ řekl ke svému rozhodnutí.

Kandidovat na místo senátora se rozhodl i ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který se s Jaroslavem Kuberou utkal ve 2. kole senátních voleb v roce 2018. Podporuje ho hnutí Senátor 21 a TOP09.

Senátorkou se chce stát i starostka Hrobčic Jana Syslová za hnutí Starostové a nezávislí. Do souboje o křeslo senátora se za koalici Vize národních socialistů připojil i historik a politolog Jan Vondrouš. Za Piráty bude kandidovat Pražák s kořeny na Teplicku Tomáš Tožička.

Všechna jména platných kandidátů budou známa do 27. února. Nástupce Jaroslava Kubery se bude volit 27. a 28. března. Vítěz voleb se mandátu ujme zhruba na čtyři roky, do 13. října 2024.

 

Oldřich Bubeníček
Zuzana Schwarz Bařtipánová
Zbyněk Šimbera
Bohumil Ježek
Hynek Hanza
Zdeněk Bergman

 

 

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*