Adina Brůhová a Karolína Kalibová ze ZŠ Lidická v Bílině zazářily v celorepublikové soutěži Cirkulujme, která vede děti k udržitelnému myšlení a chytrému využívání odpadních materiálů. Jejich projekt – sada výukových pomůcek pro mladší spolužáky – získal první místo mezi 197 přihlášenými pracemi.
Do letošního ročníku se zapojilo 78 škol a 401 dětí. Do finále postoupilo 15 nejlepších projektů, z nichž odborná porota vybrala tři vítězné. Bílinské žačky zaujaly komplexním pojetím i praktickým využitím pomůcek ve výuce. Z víček od PET lahví, kartonů, kelímků či ruliček vytvořily materiály pro procvičování počítání, písmen, slov i angličtiny. Nezapomněly ani na rozvoj jemné motoriky.
„Projekt zaujal promyšleností i tím, že pomůcky se skutečně používají ve výuce a jejich využití se dál rozšiřuje,“ uvedla členka poroty Klára Hálová ze společnosti Mattoni 1873.
Porota hodnotila cirkularitu, inovativnost a přesah projektu. Právě důraz na opětovné využití materiálů a jasný vzdělávací přínos nakonec přinesly bílinským žákyním zasloužené vítězství.

Přidat komentář