Ve městě postupně probíhá výměna označení všech nádob na odpad. Jak na směsný komunální odpad, tak na jednotlivé druhy tříděného odpadu. „Nové nálepky lidem usnadní orientaci. Stačí načíst QR kód a hned vidí aktuální informace o své nádobě i termínech svozu,“ vysvětluje mluvčí města Adina Sedláková.
Každá nádoba má nově nálepku s údaji o tom, ke kterému objektu patří, jaký má harmonogram svozu a kam se lidé mohou obrátit v případě poškození nebo jiného problému. QR kód po načtení zobrazí nejen aktuální harmonogram, ale i nejbližší termíny svozu a další důležité informace. Cílem je zpřehlednit systém nakládání s odpady a nabídnout občanům rychlý přístup k aktuálním údajům.
Výměna nálepek probíhá postupně a potrvá několik let. Všechny nádoby by měly být novým označením vybaveny nejpozději do konce příštího roku.
Potrvá NĚKOLIK LET???
Neblázni, víš co to je za akci dát těm klukům , co to sváží, do kapsy štos nálepek, aby to, za stejný plat, při svozu přelepili???
Jestli nevíte co s penězi,tak zřidte dětská hřiště.