Zoo přivítá novou sezónu

  •  

I když letní sezóna v ústecké zoo už začala, akce, která tuto událost připomíná, se bude konat v sobotu 7. dubna.

„Stalo se tradicí, že hlavní období, kdy do zoo přichází nejvíce návštěvníků, vítáme speciálním programem. V letošním roce nemůže být tematicky věnovaný ničemu jinému než významnému výročí, uplyne 110 let od založení Lumpeparku, předchůdce naší zoo. Připomeneme si osobnost zakladatele první ptačí rezervace ve střední Evropě, významného ústeckého obchodníka, mecenáše a dobrodince, osvíceného ochránce zpěvného ptactva, Heinricha Lumpeho,“ přibližuje ředitel zoologické zahrady Roman Končel.

„Jeho „oživlá socha“ přivítá i návštěvníky zoo, v 11.00 hodin u spodního vchodu do zoo a cca do 15.00 hodin i na dalších místech areálu, jako je např. historický hrádek. Socha, která se ze své strnulosti najednou pohne, je pro mnohé překvapením a slouží jako objekt pro pořízení netradiční fotografie,“ dodává ředitel zoo.

„Návštěvníky bude u vchodu vítat dobová reprodukovaná hudba, která bude navozovat atmosféru začátku 20. století. O několik desítek metrů dále bude výjimečně pro veřejnost otevřena Zooškola Heinricha Lumpeho, kde je připravena výstava o jeho životě a díle, k vidění bude unikátní obří kniha, posmrtná maska či různé artefakty týkající se jeho podnikatelských aktivit. Bude se zde nepřetržitě promítat i nový 15minutový dokument „Vítejte v ptačí říši“, který měl před třemi týdny svoji premiéru v kině Hraničář,“ vypočítává tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

„Od zooškoly k hrádku bude mezi 11.00 a 16.00 hodinou připraveno sedm stanovišť se soutěžemi a hrami, které se týkají života Heinricha Lumpeho, takže zde děti mohou např. zatloukat hřebíky (učňovská léta v železářství), poznávat ptačí druhy (zájem o ornitologii) či převážet na kolečku kostky (budování Lumpeparku). Poslední stanoviště bude umístěno právě u Trpasličího hrádku, kde si po odevzdání tiketu mohou vybrat svoji odměnu na staročeském jarmarku,“ přidává se s výčtem Nikola Roštejnská. „U pavilonu šelem si děti mohou ve výtvarné dílničce vyrobit knír Heinricha Lumpeho, skládacího ptáčka či si jen vybarvit omalovánky s některým z našich pěvců,“ dodává.

„Na obvyklém místě, na pódiu u restaurace Koliba, vystoupí ve 14.00 hodin Divadlo V Pytli Petra Stolaře. Představení „Od sýkorky ke slonům ANEB Živé obrazy historie zoo“ bylo vytvořeno speciálně pro tuto příležitost a bude se jednat o světovou premiéru. Půjde o interaktivní představení, do kterého se mohou zapojit i diváci, každý si svoji roli najde,“ představuje Matěj Kynšt.

Zoo je otevřena od 9.00 do 18.00 hodin, turnikety lze odejít ještě hodinu po zavírací době. V provozu je Zoovláček, v pravidelných časech budou probíhat komentovaná krmení zvířat, jsou otevřeny restaurace a stánky s občerstvením, stejně tak prodejna suvenýrů Sepilok s bohatou nabídkou plyšových zvířat a dalších dárkových předmětů. Vstupné do zoo je 120 Kč pro dospělou osobu a 60 Kč pro děti.

„Ten, kdo v tento den dorazí do zoo s dobovou pokrývkou hlavy (např. muži – cylindr, buřinka, ženy – květinový klobouk…), získá na vstupném 50% slevu. Pokud někdo přijde v celém historickém kostýmu, obdrží ještě speciální dárek navíc,“ zakončuje Věra Vrabcová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*