Známe laureáty Ceny hejtmana za rok 2016

  •  

Cena hejtmana Ústeckého kraje oceňuje výjimečné občanské zásluhy o rozvoj Ústeckého kraje. V pořadí již pošesté předal hejtman kraje Oldřich Bubeníček za účasti partnerů ocenění významným osobnostem našeho regionu.

„Všichni, kteří si na pódium pro ocenění přišli, si jej za svoji profesi opravdu zaslouží. Jsem moc rád, že svůj um dávají ve prospěch našeho kraje a je to ukázkou toho, že svůj kraj mají rádi a jsou ochotni pro něj pracovat a léta vykonávají perfektní práci ve svých odvětvích,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Cenu hejtmana za rok 2016 v oblasti sociální a zdravotní včetně záchrany lidského života získal ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl, za vědu a výzkum Pavel Janoš, v oblasti kultury uspěla vedoucí divadelního souboru v Krupce Jana Urbanová a za sport obdržel cenu zakladatel a organizátor mezinárodního ženského cyklistického závodu Tour de Feminin Jiří Vích.

Všechny nominace od veřejnosti procházejí posouzením komisí Rady Ústeckého kraje a radní následně doporučí konkrétní jména Zastupitelstvu Ústeckého kraje, které rozhoduje o udělení Ceny hejtmana Ústeckého kraje.

Slavnostní večer byl spojen s oslavou státního svátku vzniku samostatného Československa. Po předávání si tak hosté mohli vychutnat koncert známých sólistů za doprovodu Orchestru Severočeského divadla pod vedením dirigenta Miloše Formáčka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*