Zámecké náměstí bude rozkopané

  •  

Hosté lázní se musí připravit na to, že přímo v historickém centru Teplic se bude během jara a léta kopat. Stavební práce zasáhnou Zámecké náměstí a ulici U Zámku, tedy přímo historické centrum města. Není vyhnutí, protože je zde v havarijním stavu kanalizace a potřebuje nutně výměnu.

„Naše zahájená investiční akce v Teplicích na Zámeckém náměstí a v přilehlé uličce U Zámku se týká cca 200 připojených obyvatel. V rámci této stavby vybouráme stávající nevyhovující úsek kanalizace a nahradíme jej kanalizací novou, a provedeme sanaci dalších úseků kanalizace,“ uvedl ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák. Některé úseky stok jsou zde neznámého stáří a jsou v nevyhovujícím stavu, což prokázala kamerová prohlídka.

Stavba má dvě části. V té první, která má trvat do poloviny května, budou muset dělníci v místě kanalizace kopat. Takto bude třeba opravit asi 50 metrů kanalizace Druhá část již bude provedena takzvanou bezvýkopovou technikou, sanováno během ní bude 244 metrů.

Stavba bude hotová do 30 září. Naváže na ni město, které má v investičním plánu kompletní rekonstrukci povrchu Zámeckého náměstí. Tu hodlá udělat až poté, co zde výkopové práce skončí, aby nový povrch zase nepoškodily.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*