Zákaz návštěv odvolán, jen v Teplicích s omezením

  •  

Krajská zdravotní odvolala ve třech nemocnicích zákaz návštěv vydaný z důvodu zvýšené nemocnosti. Od 26. března jsou opět povoleny návštěvy na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), jednotce intenzivní péče (JIP) a porodnici včetně novorozeneckého oddělení Nemocnice Chomutov a Děčín.

Ukončen byl zákaz návštěv i v Nemocnici Teplice, ale s výjimkou osob do 25 let. Opatření v teplické nemocnici vychází z doporučení vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Labem Evy Poláčkové.

„Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci ve výskytu chřipky na okrese Teplice mohu ode dnešního dne doporučit uvolnění zákazu návštěv pro dospělé ve věkové skupině nad 25 let, kterým nemocnost klesla pod epidemickou hranici a drží se pod ní na rozdíl od věkových skupin pod 25 let, kde data vykazují setrvalou nemocnost vysoko nad hranicí epidemické křivky v okrese Teplice. Věková skupina 15 – 24 let v posledním týdnu dokonce vykazuje zvýšení nemocnosti akutních respiračních infektů téměř o 30 %.“

Zákaz návštěv vyhlásila Krajská zdravotní 2. února. V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a v Nemocnici Most byly znovu povoleny návštěvy 9. března.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*