Žáci oboru Mechanik elektrotechnik ze Střední školy AGC jdou do soutěže pro talenty

  •  

Až 325 000 korun si mezi sebou mohou rozdělit žáci technických oborů středních škol v dalším vyhlášeném ročníku soutěže TECHNO-wizz. Společnost AGC Automotive Czech, největší domácí výrobce autoskel, vyhlásila již 6. ročník soutěže určené pro žáky středních a vyšších odborných škol v Ústeckém, Libereckém a Karlovarském kraji a vybraných okresech Středočeského kraje. Ti mají za úkol navrhnout technické řešení pro jedno z pěti témat vycházejících přímo z požadavků firmy. Nad soutěží převzaly záštitu Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci a Fakulta strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem.

Velkou výhodou soutěže je, že práce mohou soutěžící využít například pro své ročníkové nebo maturitní práce v oborech, jakými jsou strojírenství, elektrotechnika, informační a komunikační technologie a jim příbuzné obory. U škol nezáleží na zřizovateli, ale sídlo musí mít v Ústeckém, Karlovarském nebo Libereckém kraji či v okresech Kladno, Mělník a Rakovník.

Soutěžní týmy z jednotlivých škol si mohly vybrat jedno z pěti témat, která rozpracují. Jde například o technický návrh univerzálního stojanu pro kontrolu skla ve zkušebně, návrh měřicí stanice pro zakládání komponentů do matrice nebo technický návrh na přenosný záznamník cyklů stroje.

Motivační je i finanční odměna pro vítěze. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci jednotlivých témat dostanou každý 10 000 korun. Jejich školy pak na technické vybavení dalších 30 000 korun, garanti pak obdrží 5 000 korun. AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC Automotive Czech, který spravuje prestižní Ústecká komunitní nadace. Ta má na starost organizační záležitosti soutěže.

Robotikům z AGC do semifinále držíme palce i proto, že obhajují čest a slávu naší školy, jejíž jméno není v této soutěži nijak neznámé.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*