Začátek oprav nádraží je už na spadnutí

Foto: Správa železnic
  •  

Dlouho očekávaná a potřebná rekonstrukce výpravní budovy teplického nádraží je v plánu, potvrdil primátor Hynek Hanza. A podle nejnovějších informací by první fáze oprav mohla začít už v následujících týdnech. V první fázi proběhne rekonstrukce střechy a fasády výpravní budovy a I. nástupiště.

Začátkem roku na veřejnost pronikla informace, že se rekonstrukce kvůli nedostatku peněz znovu odkládá. „Snažil jsem se přesvědčit ministra dopravy Martina Kupku, že na rekonstrukci nádraží čekají občané města přes třicet let a že tedy v moment, kdy jsou všechny projekční i povolovací přípravy stavby hotovy a je dle sdělení Správy železnic vybrán i dodavatel stavby, je tato stavba pro naše město prioritní a potřebná a zahájení její rekonstrukce již nesnese odkladu,“ přiblížil průběh jednání Hynek Hanza.

Vedení města dokonce ministrovi dopravy nabídlo půjčku na zahájení stavby. „Tato varianta financování by však byla složitá a ministr Kupka mi sdělil, že se pokusí nalézt standardní řešení,“ dodal primátor Hanza s tím, že je těsně před podpisem rozhodnutí o zahájení rekonstrukce.

Město chce na rekonstrukci nádražní budovy navázat podle primátora Hanzy opravami v ulicích Na Hrázi, Hrázní a částečně ve Vrchlického ulici naplánovat opravy komunikací, chodníků, zastávkových zálivů včetně zakomponování cyklodopravy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*