Začal nový školní rok

  •  

Školákům a studentům začal nový školní rok. Poprvé usedlo do lavic v naší republice přibližně 107 800 prvňáčků. Celkem do základních a středních škol bude chodit 1,4 milionu žáků. Oproti loňsku je jich zhruba o 17 500 více. Na školáky v prvním školním týdnu dohlížejí na přechodech nejen strážníci, ale i policisté.

Ve škole Koperníkova přišel prvňáčky přivítat i náměstek primátora Jiří Štábl. „Tisíce dětí dnes zamířily do školních lavic. Některé pak úplně poprvé. Já jsem dnes popřál hodně kamarádů a zábavy při učení čtyřem desítkám prvňáčků ze ZŠ Koperníkova. Úspěšný školní rok přeji všem žákům teplických škol, hlavně aby to viděli pozitivně – vždyť už jen za 10 měsíců jsou znova prázdniny,“ popřál dětem.

Výjimečně letos nezahajoval školní rok primátor Hynek Hanza. „Letos jsem prvňáčky nevítal, protože můj syn šel poprvé do školy,“ říká.

Zvláštní den to byl i pro malého Jiříka, vnoučka radní Věry Říha. „Do 1. B jsem vedla svého vnoučka, říká teplická radní. Nastoupil do ZŠ s rozšířenou výukou cizích jazyků, Metelkovo náměstí, do stejné třídy, kam před více než 70 lety chodila jeho prababička, tedy moje maminka, Věra Svobodová, rozená Kešnerová. Jsem šťastná, že i ona mohla svého pravnoučka doprovodit. Přeji nejen Jiříkovi, ale všem prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo,“ dodává Věra Říha.

V tomto školním roce bude do základních škol chodit asi 953 500 dětí, to je přibližně o 12 500 víc než loni. Do středních škol nastoupí podle odhadu ministerstva školství 409 tisíc žáků, to je oproti loňsku o pět tisíc více.

A kdy budou první prázdniny? To budou ty podzimní, které připadají na úterý 29. října a středu 30. října. Spolu s víkendem a státním svátkem v pondělí 28. října budou mít školáci pět dní volna. Nový školní rok skončí v úterý 30. června 2020.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*