Za vysvědčení letí knihy, na dovolenou si děti balí čtečky

  •  

Čtení je u dětí stále jednou z oblíbených aktivit, které se věnují ve škole i ve volných chvílích. Právě klasická kniha bývá nejčastější odměnou, kterou dostávají od rodičů za vysvědčení. Děti si  často také knihy kupují sami ze svého kapesného.  Často sledují trendy a pořizují si publikace, které jim doporučují knižní influenceři.

Vedle klasických papírových knih můžeme pozorovat také nárůst dětských čtenářů, kteří využívají elektronické čtečky. Ty jsou ideální formou, jak si sbalit literaturu na dovolenou. Navíc jsou vhodné i pro výuku ve školách, kde mohou dětem moderním způsobem přiblížit i náročnější literaturu. Rozvoj četby u českých dětí v tomto duchu podporuje společnost Amazon projektem Kindlotéka.

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ říká Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Školní knihovničky s klasickými elektronickými knihami instaloval zcela zdarma už v deseti základních školách v Česku. Tituly knížek si vybíraly samotné školy. Zvolily si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů. Své Kindlotéky se 17. června dočkala i Speciální základní škola U červeného kostela v Teplicích.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*