Z Kozí dráhy může vzniknout cyklostezka

  •  

Místo železniční trati mezi Děčínem a Oldřichovem na Teplicku by mohla vzniknout nová stezka pro cyklisty. Vznikla by na místě kolejí, které jejich vlastník, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), nevyužívá, a nápadu cyklostezky se tak ani nebrání.

Návrat života na Kozí dráhu by přivítala spousta lidí. Podle náměstka primátora Jiřího Štábla by byla škoda nevyužít potenciálu trati. „Neformálně jsme se sešli na magistrátu v Děčíně i se zástupcem SŽDC a hovořili jsme o vizi, kdy by se z aktuálně nevyužívané Kozí dráhy udělala cyklostezka, která by do regionu mohla přitáhnout další turisty a propojovala by obce od Teplic až po Děčín a dále po již existujících cyklistických trasách,“ vysvětluje Jiří Štábl a dodává, že on osobně by vznik cyklostezky podporoval.

Díky cyklostezce by našlo místo nový smysl i využití. Nyní je důležité, aby obce na Kozí dráze byly jednotné a společně začaly s krajem jednat. V současnosti se pracuje na vzniku společného memoranda. „Kraj prověřuje varianty možného využití tělesa trati, přičemž cyklostezka je jednou z nich. Dá se říci, že by její realizace prospěla dopravě i cestovnímu ruchu, zvažuje se ale více variant, říká mluvčí kraje Magdalena Fraňková.

Na Kozí dráze skončil pravidelný provoz v prosinci 2007. Krajský úřad přestal objednávat spoje, aby nemusel Českým drahám dorovnávat ztrátu. Naposledy se po dráze víkendový spoj projel v roce 2015.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*