Výtěžek z běhu putuje do dětského stacionáře

Foto: Petr Sochůrek, Krajská zdravotní
  •  

Studenti a pedagogové Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov uspořádali začátkem října už šestý ročník „Charitativního běhu Krupkou aneb Pomáháme teplické nemocnici“. Letos se organizátorům povedlo vybrat ve prospěch teplické nemocnice na startovném a dobrovolných příspěvcích bezmála 24 tisíc korun.

„Velmi si dlouholeté podpory Biskupského gymnázia vážíme a spolu s dobrovolníky se také na této akci podílíme. Naše zdravotnická pracoviště věnují každoročně do dobrovolné dražby poukázky na bezplatná vyšetření. Letos například mohu zmínit kardiologickou prohlídku pro sportovce, kompletní vyšetření očí, oblíbený chemický peeling a jiná ošetření. Ovšem největší úspěch zaznamenali háčkovaní medvědi, které udělala naše koordinátorka dobrovolníků Petra Suchomelová,“ přiblížila Kateřina Vágnerová, hlavní sestra z Nemocnice Teplice.

Návštěvníci během sportovního a zábavního dne zhlédli doprovodný program, který nabídl například ukázku agility, canisterapie, slackline nebo tvůrčí dílnu.

„Letos výtěžek putuje na zvelebení zahrady dětského rehabilitačního stacionáře v ulici Kmochova cesta,“ dodala Kateřina Vágnerová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*