Výstava ¡Mexiko! slavnostně zahájena

  •  

„Al que Madruga, Dios lo ayuda“ aneb „Kdo brzy vstává, tomu Bůh pomáhá“. Mexické přísloví, které znělo v teplické botanické zahradě poslední týden. Intenzivní přípravy na výstavu ¡Mexiko! Barvy! Vůně! Chutě! vyvrcholily 3. října při slavnostním přestřižení pásky, kterého se ujal ředitel zahrady Petr Šíla, spoluautorka výstavy a autorka Mexikopedie Eva Kubátová a teplický primátor Jiří Štábl. Role moderátorky se s nadšením zhostila paní Eva Stieberová, mexické pohoštění připravil vždy perfektní tým Hotelové školy Teplice a desítky hostů měly tu čest, poprvé spatřit celou výstavu spolu s komentářem od samotné Evy Kubátové.

„Proč právě Mexiko? Původně jsem o něm měla naprosto stereotypní představu, ovšem za těch deset let života v Mexiku mě dosud nepřestalo překvapovat, uchvacovat a hluboce se mi zarylo do srdce. A dnes jsme tady vlastně proto, že Mexiko a Botanická zahrada Teplice mají společného daleko víc, než by se na první pohled zdálo,“ říká spoluautorka výstavy a autorka slavných knih Mexikopedie Eva Kubátová.

Slova se ujal primátor Jiří Štábl, který poděkoval řediteli a zaměstnancům botanické zahrady za odváděnou práci: „Děláte to opravdu dobře, myslím si, že botanická zahrada velmi nabírá na kvalitě. Je to zážitek, na který jsem se velmi těšil.“ A promluvil také 1. náměstek primátora a senátor Hynek Hanza, který svůj proslov k velkému překvapení zúčastněných pronesl ve španělštině. Výstava je pro veřejnost přístupná až do 26. listopadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*