Vybrat dřevostavbu nebo zděný dům?

  •  

Chystáte se postavit dům a přemýšlíte, zda se rozhodnout pro dřevostavbu či zděný dům?

Dřevo je přírodním ekologickým materiálem, který je zároveň velice příjemný. Vždy se však musí myslet na řádnou konzervaci, aby nedocházelo k jeho hnilobě či napadení dřevo škůdci. Samozřejmostí je také ošetření proti požáru. U dřevostaveb, které splňují veškeré parametry požární odolnosti, se tedy nemusíte obávat, že dřevostavba shoří stejně rychle, jako domeček ze sirek.

Nízkoenergetické domy

Moderní montované domy se řadí mezi energeticky úsporné domy. Ročně díky nim tedy ušetříte tisíce korun za vytápění.

Dřevostavba má lepší izolační vlastnosti a vy tak šetříte náklady na vytápění.

Energeticky úsporné mohou být samozřejmě i zděné novostavby. Jejich stěny však musí být izolované a zděná stěna je poté podstatně širší než stěna dřevostavby. Přicházíte tak o mnoho místa. Vytápění dřevostavby se však od klasického topení liší. Dřevěné stěny nemají schopnost akumulace, dům se tedy rychle vytopí, ale rychleji také vychladne. Výhodou však je, že topíte je tehdy, když opravdu potřebujete.

Dřevostavba Ridelli Construction s.r.o.

Rychle postavený dům

Jednou z největších výhod dřevostaveb je bezesporu rychlost jejich výstavby. Ta probíhá za sucha, je tedy možná i v zimě. Zděné domy je naopak nutní zazimovat a v práci lze pokračovat až na jaře, čímž se stavba značně prodlužuje. Zato hrubá stavba montovaného domu, ta trvá pouhé 2 dny a celková doba výstavby je poté 4 až 5 měsíců. Je tedy ideální zejména pro ty, kteří na své bydlení spěchají.

A když se rozhodnete upravit dispozice místností, ušetříte si mnoho práce. Úprava je totiž velmi snadná a daleko méně náročná, než u zděných staveb.

Pokud upřednostňujete úsporný a moderní styl bydlení, dřevostavba pro vás bude tou pravou volbou. Stavební firmy nabízejí široké možnosti – vyberete si ze širokého spektra typových dřevostaveb nebo si postavíte dům snů podle individuálního projektu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*