Volný čas v Teplicích zpestří nová hřiště

  •  

Město rozšiřuje možnosti využití volnočasových aktivit. Téměř deset milionů korun letos investují Teplice do stavby a obnovy dětských hřišť a sportovišť. Přičemž loni a předloni to bylo přes 21 milionů.

Nové dětské hřiště vyrostlo v ulici A. Sochora za téměř 1,7 milionu korun a ve Smetanově ulici vyšlo na milion. Herní prvky přibyly na hřištích v ulicích Husova, Zrenjaninská, Novoveská, Javorová–Habrová, a nové fit prvky na hřištích u domů pro seniory v ulicích Pod tratí a Vrchlického.

Nejzajímavější je zřejmě rozšíření sportoviště v ulici Husova. Město se tam v rámci rozšíření možností volnočasových aktivit mládeže rozhodlo u pumptrackové dráhy, v prostoru za supermarketem Kaufland, realizovat unikátní provazovou konstrukci Corocord a horolezecké kostky BLOQX, jenž nabízejí skvělý zážitek z lezení zejména pro starší děti a mládež. Na vybudování těchto dvou sportovních prvků vynaložilo město 2,4 milionu korun.

Tepličané mohou využít také bruslařskou dráhu, hokejbalové hřiště s mantinely, pumptrackovou dráhu, parkourový prostor v Šanově či discgolfové hřiště na Letné. Areál Anger nabízí bruslařskou dráhu nebo skatepark. „Hřiště vybavená moderními herními prvky jsou rozmístěna po celém městě a rodiče s dětmi snadno najdou to své v blízkosti bydliště,“ říká primátor Hynek Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*