Vlaky se na části Kozí dráhy rozjedou na jaře

Foto: Viamont Servis
  •  

Kozí dráha už na jaře přivítá první turisty. Poničená trať prošla rekonstrukcí za téměř 38 milionů korun. Vlaky zatím budou jezdit jen do Telnice, tedy do poloviny tratě. Poprvé vyjedou v sobotu 26. března a jezdit budou až do října.

Spoje budou jezdit o víkendech, svátcích a prázdninách. „Všechny turistické linky zahájí provoz na začátku dubna. Aby v tom nezaniklo obnovení provozu na Kozí dráze, chtěli bychom na ni vlaky vypravit o víkendu 26. a 27. března,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák. Kraj objednal dopravu u KŽC Dopravy a za provoz vlaků zaplatí 2,1 milionu korun.

Zástupci kraje i obcí ale dál usilují o obnovení provozu v celé délce. Podle Řeháka by mohl být provoz obnoven po celé délce trati od Telnice až do Oldřichova u Duchcova i přes Krupku, jejíž hornické památky jsou na seznamu UNESCO, během několika let.

Na Kozí dráze skončil pravidelný provoz v prosinci 2007. Krajský úřad přestal objednávat spoje, aby nemusel Českým drahám dorovnávat ztrátu. Naposledy se po dráze víkendový spoj projel v roce 2015.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*