Virtuální výstavy naleznete na webu a facebooku muzea

  •  

Připomínáme si 75. výročí ukončení 2. světové války. Vzhledem k uzavření muzeí jsou výstavy na uvedené téma zpracovány pouze ve virtuální podobě.

Výstavu Regionálního muzea v Teplicích připravil kurátor sbírky nových dějin Jindřich Zajíc.  Hudební doprovod k videu poskytl skladatel Adalbert Leiser.  Naleznete ji zde:

 

Další virtuální výstava má název Osvobození 1945 a  připravilo ji Muzeum města Ústí nad Labem za výrazné podpory Ústeckého kraje. Projekt si klade za cíl seznámit veřejnost s dramatickými událostmi jara roku 1945 na území dnešního Ústeckého kraje. Prezentace je připravena ve spolupráci s místními archivy, muzei, památníky a soukromými osobami.

Autoři zde shrnují především události období měsíců dubna a května roku 1945, které na našem území byly vůbec nejdramatičtější. Letecká válka, pochody smrti, poslední dny nacistického režimu, pražská operace sovětské armády a dalších spojeneckých vojsk na našem území v květnu 1945 i jednotlivé příběhy osvobození různých regionů dnešního Ústeckého kraje jsou náměty jednotlivých kapitol. Válečné události ale neskončily kapitulací nacistického Německa v noci z 8. na 9.května, ale měly dohru také v aktech msty na kolaborantech a zrádcích, v atmosféře plné násilí a nejistoty. I o těchto složitých tématech každodenního života prvních dnů míru je připravená výstavní prezentace.
https://online.flipbuilder.com/muzeumusti/xqff/

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*