Virtuální prohlídky jsou skvělé, ale nenahradí kouzlo osobní návštěvy

  •  

Prohlédnout si výstavy teplického muzea už můžete, i když v omezeném režimu. „Určitě jsme nic nevzdali, máme radost, že i přes veškerá opatření uspořádáme pro veřejnost ve spolupráci s domem kultury a divadlem V Pytli vánoční představení ve venkovním prostoru kolem zámku,“ říká Vlasta Tichá z muzea.

 

Jak moc jsou pro vás složitá opatření?

Jsme rádi, že jsme mohli alespoň v omezeném režimu otevřít. Každopádně v uplynulých měsících to jednoduché nebylo. Zejména izolované dorozumívání novým způsobem z home office. V domácích počítačích nemohou být uloženy muzejní pracovní materiály. Práce z domova se tak může soustředit pouze na určitou část pracovních úkolů, většina z nich však stejně vyžaduje přítomnost muzejníků na pracovišti. Snaha o komunikaci s veřejností byla kombinována různými dostupnými možnostmi. Stále aktivně komunikujeme na webových stránkách muzea a zejména na facebookovém profilu, jehož denní zásoba novinek a informací získala značnou pozornost mezi sledujícími. I v době částečného otevření zveme návštěvníky i k virtuální prohlídce muzea a teplického zámku. Avšak ani nejlepší prezentace a virtuální prohlídky nenahradí kouzlo osobní návštěvy. Moc nás ale potěšilo, že v omezené míře už můžeme návštěvníkům nabídnout opravdovou
lahůdku v podobě výstavy Teplicko objektivem Františka Fridricha, výstavy historických fotografií našeho města a regionu z atelieru jednoho z nejvýznamnějších fotografů 2. poloviny 19. století v Čechách.

Jak vás situace na jaře a nyní postihla a jak se dá v této době něco plánovat?

Na jaře bylo velkým zklamáním, že se musely zastavit probíhající úspěšné výstavy. Jednalo se o výstavu pro děti: Seva – Hravě i zdravě a výstavu výtvarných prací žáků a studentů Základní umělecké školy. Zvláště bolestivé bylo zrušení téměř legendární Muzejní noci, která bývala součástí zahájení lázeňské sezóny. Na podzim to bylo něco podobného – připravené výstavy byly otevřeny doslova pár dní a byli jsme nuceni zas celé muzeum pro návštěvníky uzavřít.

Co vzkážete vašim návštěvníkům?

Vzkazujeme, že nejen retro výstava Hravě zdravě je řádně dezinfikována a je postaráno o bezpečí návštěvníků. Před Vánocemi plánujeme i otevření dalších nových výstav: Arktický festival a Teplicko objektivem Františka Fridricha. Prodlužujeme i Výstavu panenek a kočárků a samozřejmostí jsou návštěvy stálých expozic. Na září příštího roku pak už plánujeme uspořádání kulturní lahůdky – koncertu skupiny Čechomor na vnitřním nádvoří zámku. Budeme se moc těšit na návštěvu každého z vás a budeme na ni připraveni.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*