VIDEO, FOTO: V Botanické zahradě Teplice si budete připadat jako na jiném kontinentě

  •  

Jako na jiném kontinentě si budete připadat v Botanické zahradě Teplice. Na návštěvníky tu čeká xerický, tropický i subtropický skleník a hektarový venkovní areál. Zahrada se snaží představit floru napříč kontinenty. Xerický skleník představuje rostliny z polopouští Střední a Jižní Ameriky, Jižní Afriky, Madagaskaru i Arábie. V tropickém skleníku určitě nepřehlédnete vodopád a zříceninu mexické pyramidy.

Subtropická expozice vás pak zavede do Patagonie, na Nový Zéland i jižní Austrálie. „Otázka, která rostlina je v expozici nejzajímavější je složitá, je to relativní a každý návštěvník si najde tu svou,“ říká ředitel zahrady Jiří R. Haager.

Otevírací doba v zimě – od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné: dospělí – 50 korun děti, studenti, ZTP, senioři – 25 korun rodina (2 dospělí a maximálně 3 děti) – 100 korun

Botanická zahrada Teplice (1) Botanická zahrada Teplice (7) Botanická zahrada Teplice (6) Botanická zahrada Teplice (5) Botanická zahrada Teplice (4) Botanická zahrada Teplice (3) Botanická zahrada Teplice (2)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*