Ve sklárně AGC vzrostou platy o 5 procent

  •  

Teplická společnost AGC Flat Glass Czech v příštím roce zvýší zaměstnancům tarifní mzdy o 5 procent. Vedení se na tom dohodlo s odbory. Průměrná mzda v AGC Flat Glass Czech, která zaměstnává v Teplicích a dalších kmenových závodech přes 1000 zaměstnanců, se v letošním roce blíží k 40 tisíci korunám.

„Při současném růstu ekonomiky a zvyšující se poptávce po zaměstnancích bylo naší prioritou udržet si naše zkušené lidi. Proto jsme v jednáních s odbory věděli, že loňský růst mezd o 2,5 procenta stačit nebude. Dohoda na růstu tarifních mezd o 5 procent je pro nás i zástupce zaměstnanců v současné situaci reálná a přijatelná. Jsem rád, že jsme se s odboráři dokázali na těchto parametrech fungování firmy v příštím roce dohodnout,“ komentoval dohodu Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe:

AGC Flat Glass Czech patří k významným zaměstnavatelům v kraji. V samotné sklárně v Teplicích pracuje na 600 lidí. V dalších kmenových závodech pak dalších skoro 500. Sesterská AGC Automotive Czech v Chudeřicích zaměstnává 2700 lidí.

AGC Flat Glass Czech patří dlouhodobě k nejlepším zaměstnavatelům v Česku. Letos pozici Zaměstnavatele roku firma obhájila již počtvrté. V krajských anketách je dlouhodobě jasným vítězem. „Zaměstnáváme především odborníky ze sklářského průmyslu, které si musíme dlouhodobě vzdělávat a vychovávat. Proto je pro nás důležité si tyto lidi udržet. V mnoha ohledech jim proto poskytujeme velmi nadstandardní pracovní podmínky,“ uvedl Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*