Vánoční stromky do popelnice nepatří

  •  

Do konce ledna můžete vánoční stromky odložit k nádobám na komunální odpad. Použité vánoční stromky rozhodně nepatří do popelnice. Podle Evy Pavlíkové z teplického magistrátu stromky nikdy nedávejte dovnitř, ale nechte vedle nádob. Ideálně tedy do prostoru vybudovaných kontejnerových stání tak, aby nepřekážely, nikoliv volně na chodník, silnici či jinam.

„Vánoční stromky budou sváženy speciálně vyčleněnou technikou, následně štěpkovány a jako BIO masa sváženy odděleně na kompostárnu, kde budou využity společně s ostatním BIO odpadem. Stromky proto musí být zcela odstrojené, bez zbytků ozdob. Z jednotlivých ulic celého města budou sváženy postupně,“ říká Eva Pavlíková.

Pokud k odvozu stromku z daného místa nedojde déle než týden, využijte portálu Hlášení závad na webových stránkách města a závadu jeho prostřednictvím nahlaste, případně využijte k nahlášení telefon 417 510 574 nebo e-mail: pavlikova@teplice.cz.

Pokud se budete vánočního stromku zbavovat až po 31. lednu, můžete je zdarma předat do sběrného dvora v Úprkově ulici v Teplicích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*