Vánoční Modlansko přivítalo Jaroslava Svěceného a zve na písně Karla Gotta

  •  

Třetí adventní neděle v modlanském kostele patřila tradičně vzpomínce na Františka Hrdličku, který nás opustil před pěti roky. V zaplněném kostele svatého Apolináře jsme měli tu čest, přivítat houslového virtuóza Jaroslava Svěceného.

V úvodu koncertu podpořil naší modlanskou nadějnou houslistku Anetku Trnkovou, se kterou si zahrál vánoční koledu „Štědrý večer nastal“. Následně se návštěvníci zaposlouchali do melodií mistra Svěceného, který zahrál část svého repertoáru.

V závěru vystoupení se s přítomnými diváky podělil o historii a příběhy svých houslí. Byl to opět příjemný a nezapomenutelný večer v Modlanském kostele.

Další adventní koncert je pocta Karlu Gottovy. Zazní vánoční písně Karla Gotta v podání Honzy Mlčocha. Chybět nebudou písně – Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Bílé vánoce, Už z hor zní zvon, Dny zázraků a přání, Vánoční strom a další.

Čtvrtý nedělní adventní koncert se koná 22. prosince v kostele svatého Apolináře v Modlanech od 16:00. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek bude věnován malému Péťovi s nemocí Motýlích křídel.

Petr Hubený, Obec Modlany a Přátelé Modlanska


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*