V Ústí začala série testování na HIV, v Teplicích bude také

  •  

Onemocněných HIV a syfilidou v posledních letech v České republice přibývá. Pro léčbu je nutná brzká diagnostika, mnozí nakažení totiž často netuší, že se nakazili. Proto tento týden začala v Ústí série testování pořádaná Českou společností AIDS pomoc ve spolupráci s Místní skupinou Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov (dále jen MS ČČK NDP).

„Již dříve mohli obyvatelé Tepllicka potkávat v ulicích dobrovolníky z MS ČČK NDP v převlecích růžových prezervativů. Ti se snažili upozorňovat na problematiku onemocnění virem HIV a na možnou prevenci. Rozdávali letáčky a prezervativy, v prosinci dokonce uspořádali jízdu vyzdobeným linkovým autobusem v Teplicích. Pro tentokrát se rozhodli společně s Českou společností AIDS pomoc pro veřejné testování občanů regionu,“ popisuje Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP.

Před ústeckým nádražím stála sanita, ve které zdravotní sestřička odebírala zájemcům krev z prstu a s pomocí odebraného vzorku prováděla rychlotest na HIV a syfilis. Před testováním museli ještě zájemci vyplnit internetový dotazník o svém sexuálním životě, který pomáhal při diagnostikování. Testování probíhalo zcela zdarma a zájemců přišlo doopravdy spoustu. Mezitím městem procházeli růžové prezervativy a poučovali o prevenci před nakažením a rozdávali prezervativy.

„Půjde o sérii testování. Touto akcí počínaje, budou mít zájemci možnost přijít se testovat každé druhé úterý v měsíci (10. července, 14. srpna, 11. září a 9. října) u budovy Hlavního nádraží v Ústí od 16 do 19 hodin. Akce se nevyhne ani Teplicím, kam sanita dorazí 30. června od 14 do 18 hodin. Jménem organizátorů všechny srdečně zveme,“ dodává Jiří Michal.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*