V Ústeckém kraji jde letos rekordní částka do oprav silnic

ilustr. obr. Foto: Filip Jandourek
  •  

Letos půjde do oprav silnic v Ústeckém kraji téměř 680 milionů korun. Z vlastního rozpočtu dá kraj na rekonstrukce zhruba 452 milionů korun. Dalších 225 milionů dostal ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Oprav se dočká více než sto silnic. Na čtyři silnice navíc bude Ústecký kraj ještě čerpat dalších cca 825 milionů z evropských fondů. Většina oprav bude hotová ještě během letošního léta.

„V letošním roce jde vlastně zatím o největší částku za poslední období, kterou dává Ústecký kraj do oprav komunikací. Vloni se nám podařilo za krajské peníze i finance od státu opravit cca 150 kilometrů silnic. I letos tedy děláme maximum, abychom opravili co nejvíce komunikací, které slouží občanům nejen při jejich každodenní cestě do práce či domů,“ popsal opravy krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Řidiči se tedy musí připravit v následujících měsících na dopravní omezení, která s opravami souvisí.

Na většině silnic se již pracuje a nejpozději v průběhu léta by měly být všechny rekonstrukce dokončené. Nejvíce silničářů letos řidiči potkají na Děčínsku a Litoměřicku. Kraj spravuje více než 3 a půl tisíce kilometrů vozovek.  Až teprve v loňském roce na opravy silnic II. a III. tříd začal přispívat stát. „Bylo to vůbec poprvé od roku 2001, kdy ministerstvo dopravy na kraje silnice převedlo. Byly jsme jedním z prvních krajů, který o tyto peníze při jednáních se současným ministrem dopravy usiloval. Do této doby nechával stát rekonstrukce silnic zcela na nás,“ dodal k financím z SFDI hejtman Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj by měl navíc získat dalších 825 milionů korun na rekonstrukci čtyř silnic, kde nyní probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby. Jde o silnice II/262 Starý Šachov – Děčín, II/265 Krásná Lípa – Velký Šenov, II/266 Šluknov – Lobendava a II/227, II/225 od hranice Středočeského kraje až k žatecké křižovatce s komunikací II/224. Pokud výběrová řízení proběhnou bez průtahů, měly by práce začít ještě na konci letošního roku.

Zde najdete konkrétní silnice, které budou letos opraveny:

Silnice, které spadají pod Správu a údržbu silnic – Děčín:

Číslo silnice – název Místo opravy
II/264 Rybniště Rybniště ( křiž. s II/263 ) – Horní Podluží
II/263 Karlovka konec lesa za Karlovkou – odbočka Mistrovice
III/26322 Česká Kamenice Č.Kamenice ( křiž. s II/263 ) Mlýny- hranice okresu CL
II/240 Valkeřice průtah obcí Valkeřice

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*