V teplické nemocnici mají babybox nové generace

  •  

V pořadí třetí babybox nové generace v rámci nemocnic Krajské zdravotní je v areálu Nemocnice Teplice. Slavnostního zahájení provozu modernizovaného zařízení v teplické nemocnici se v pátek 2. dubna zúčastnili iniciátor babyboxů v České republice a předseda zapsaného spolku Babybox pro odložené děti – Statim Ludvík Hess, zástupci Krajské zdravotní, donátoři a příznivci babyboxů.

Původní babybox v teplické nemocnici byl uveden do provozu před téměř 12 lety – 28. května 2009. Babyboxy nové generace od 24. listopadu 2017 Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem a od 6. prosince 2020 Nemocnice Most.

V současnosti je v celé České republice rozmístěno celkem 79 babyboxů, do nichž bylo během bezmála 16 let jejich existence odloženo 217 dětí. Krajská zdravotní má babyboxy ve všech svých nemocnicích. V Teplicích do něho byli odloženi dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a jeden chlapec, v Děčíně jeden hoch a jedna dívka, v Ústí nad Labem byl počet odložených dětí obou pohlaví stejný – tři, a v Chomutově jeden chlapec. V pěti nemocnicích je to pak dosud 16 dětí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*