V Teplicích se plesalo ve prospěch tří organizací

  •  

Jako každý rok, i letos dá město Teplice 250 tisíc korun veřejně prospěšným organizacím. Letos hned třem. Peníze získala radnice především ze vstupného z XIX. městského reprezentačního plesu, který byl dlouho dopředu vyprodaný a vynesl lehce přes 216 tisíc korun. Tento výtěžek zaokrouhlí město Teplice na 250 tisíc a rozdělí mezi žadatele. „Zastupitelé města rozhodli, že letošní sumu si mezi sebe rozdělí tři subjekty, jejichž zájmem je pomáhat tam, kde je potřeba a starat se i o veřejný prostor, takže peníze půjdou znovu do kultury a ve prospěch veřejnosti. Jsem rád, že mezi obdarovanými jsou tentokrát spolek Zahálka, společnost Hrad Doubravka a Nadační fond FK Teplice,“ řekl primátor Teplic Jiří Štábl.

Zahálka Teplice použije darovaný výtěžek z plesu na pokrytí nákladů spojených s provozem a činností neziskového kulturního projektu, který se zaměřuje na obohacování kulturního a společenského života v Teplicích. AVZO TSČ ČR Teplice hrad Doubravka použije darovaný výtěžek z plesu na vytápění prostor celoročně provozované kavárny a muzea historie hradu Doubravka. Nadační fond FK Teplice  svou část výtěžku použije na pomoc potřebným z Teplicka. Jednou z nich je i Kateřina Schiffnederová z Dubí, která potřebuje bionickou protézu Genium X3, jejíž cena přesahuje 1,8 mil korun a není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Na XIX. reprezentačním plese města Teplice se v pátek představil a největší pozornost upoutal Michal David a jeho vystoupení plné hitů osmdesátých let minulého století. K tanci na hlavním malém sále Krušnohorského divadla pak hráli a zpívali členové Big Bandu teplické konzervatoře pod vedením Lukáše Čajky. Z dalších účinkujících se představili TK COLLECTIVE – pod vedením Pavly Wasser Vasserbauerové, KONZERVANKA – pod vedením Michala Černého, FRAJERKY Z GALERKY nebo TIMBRE MUSIC.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*