V Teplicích pro deváťáky veletrh středních škol

Foto: kr-ustecky.cz
  •  

V teplickém Domě kultury se uskutečnil další ročník regionálního veletrhu středního vzdělávání Šance 2018. Na akci se představilo 26 krajských i soukromých středních škol. Jejich zástupci poskytli zájemcům o studium podrobné informace o možnostech studia a všech oborech, které otevřou v následujícím školním roce.

„Volba povolání je s přihlédnutím k aktuální situaci na trhu práce velice důležitým a nelehkým okamžikem, který může ovlivnit další pracovní zařazení, a tím i život mladého člověka. V tomto ohledu hrají hlavní roli především rodiče dětí, ale pomoci jim při hledání té správné cesty mohou také odpovědní zástupci škol a v neposlední řadě i Úřad práce ČR,“ upozornil ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

Přehlídky se zúčastnilo osm škol přímo z Teplic a 18 škol z ostatních okresů Ústeckého kraje. Právě osobní kontakt se zástupci těchto vzdělávacích zařízení nabídlo zájemcům jedinečnou šanci zorientovat se ve vzdělávací nabídce škol a rozhodnout se nakonec pro tu pravou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*