V Teplicích je výstava k pěti letům fungování krajské dopravy

  •  

Integrovaný systém Dopravy Ústeckého kraje letos slaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu ušel kus cesty a stále se pracuje na jeho zlepšování. Doprava Ústeckého kraje propojuje několik typů dopravy – železniční, autobusovou, městskou a krajskou raritou je, že i lodní.

Výstavu k pětiletému výročí můžete zhlédnout v centru Fontána v Teplicích. „Veřejná doprava je důležitou částí života občanů, kteří se denně dopravují do školy, zaměstnání, ale i za kulturou či rodinami. I proto se snažíme neustále její fungování zlepšovat. Doprava Ústeckého kraje je poměrně mladý integrovaný systém, letos oslaví pět let od svého vzniku. Za tu dobu jsme ušli obrovský kus cesty a udělali dost práce.“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. „Plánovaná výstava má veřejnosti představit Dopravu Ústeckého kraje jako celek a seznámit s možnostmi cestování po kraji,“ dodal Komínek. „Myslím si, že veřejná doprava v našem kraji je na velmi vysoké úrovni, spolu s rodinou často a rád využívám zejména turistické linky, Dopravě Ústeckého kraje přeji hodně štěstí k pětiletému výročí a další úspěšná léta a co nejvíce spokojených cestujících,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Systém Dopravy Ústeckého kraje je založen na uznávání jízdenek všemi integrovanými dopravci a možnosti jezdit s jednou jízdenkou po celém kraji různými dopravními prostředky. Například s jednou síťovou jízdenkou mohou cestovat napříč regionem za pouhých 130 korun. S jízdenkou DÚK tak lze využít nejen vlak, ale také přestoupit na zelený autobus nebo se svézt MHD ve většině velkých měst v regionu. Za pět let se podařilo zaintegrovat deset městských doprav, které disponují moderními vozovými parky. Na začátku roku 2020 byl také spuštěn provoz Centrálního dispečinku Dopravy Ústeckého kraje, který má zlepšit fungování v rámci integrace. Více informací o aktualitách, jízdních řádech či cenách jízdného na www.dopravauk.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*