Ceny za nejlepší začínající firmy si ze soutěže Startup Go Grill odnesly projekty potisku na kávu, designových domečků pro panenky a trvanlivých sáčků z vyřazených padáků. Vybrala je odborná porota na veřejných prezentacích začínajících podnikatelů, které v úterý 23. října v rámci festivalu startupů Festup pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje.
Startup Go Grill je závěrečný večer podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje, kde se před porotou, investory a veřejností prezentují začínající firmy. V kategorii podnikatelů, kteří absolvovali inkubátor, se vítězem stal Martin Řežábek s firmou Cafeface a odnesl si tak cenu v hodnotě 20 000 Kč na expertní služby Inovačního centra Ústeckého kraje. Cafeface umí na kávu natisknout jakoukoli fotografii, logo či obrázek, a to prakticky okamžitě. Svou službu nabízí především jako catering s přidanou hodnotou na firemní akce.
„Je to nadějný projekt, který sice není původcem technologie, ale dokázal přesně najít svého zákazníka,“ říká členka poroty Jana Nedrdová z Ústeckého kraje, který akci podpořil.
Dalším oceněným ve stejné kategorii byla firma Luckydes, podnikatelský projekt dvou studentů architektury Jiřího Philippa Jandy a Petry Jiráskové, který se zaměřuje na zakázkovou výrobu designových domečků pro panenky a příbytků pro domácí mazlíčky.
Cenu České spořitelny v kategorii otevřené projektům, které neabsolvovaly podnikatelský inkubátor Inovačního centra, si odnesla firma Saaczech. Její zakladatelé Lukáš Cafourek a Jakub Sapák postavili svůj byznys na recyklaci a myšlence obnovitelnosti. Z vyřazených padáků české armády vyrábějí náhradu jednorázových plastových sáčků.
„Líbil se nám už samotný nápad, který má významný ekologický a celospolečenský přínos. Pánové ze Saaczechu ho navíc měli i věrohodně spočítaný,“ vysvětluje rozhodnutí poroty Jana Měchurová z České spořitelny.
Startup Go Grill byl tentokrát vyvrcholením programu festivalu začínajících firem Festup, který se po celý den odehrával na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Několik stovek návštěvníků Festupu si mohlo prohlédnout interaktivní výstavu tří desítek českých i zahraničních startupů, poslechnout krátké přednášky o úspěších i neúspěších firem, najít práci či brigádu v netradičním formátu rychlého rande anebo se naučit techniky na generování nápadů. Záštitu nad celým festivalem startupů převzal rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
Přidat komentář