V pátek budou studenti stávkovat za klima

Foto: Fb listopadová stávka
  •  

Studenti místo do škol vyrazí stávkovat. V pátek od 10:00 do 12:00 budou na Benešově náměstí stávkovat za řešení klimatické situace. Na teplické stávce pronese ke studentům pár slov ekologický aktivista, člen Uhelné komise a Greenpeace Jan Rovenský.

„Pokud politici odmítají dělat to, co se od nich očekává, my odmítneme dělat to, co se očekává od nás. Budeme opět stávkovat – za řešení klimatické krize, za naši budoucnost, za budoucnost nás všech, za budoucnost bez emisí a za planetu, na které se dá žít,“ uvádí prohlášení pořadatelů.

I přes vznik Uhelné komise studenti stále cítí potřebu sílit tlak na politiky a další zodpovědné aktéry. Kromě požadavků na účinná a trvalá opatření proti globálnímu oteplování, žádají také uzavření elektrárny Počerady, kterou chce ČEZ prodat Pavlu Tykačovi nebo jsou proti souhlasu ministerstva životního prostředí s rozšiřováním těžby uhlí na dole Bílina.

Stávku pořádá středoškolské hnutí Severní Čechy – Fridays For Future a Fridays For Future Česká republika. Do páteční akce se zapojí i další města, jako je Liberec, Ústí nad Labem, Semily nebo Kamenický Šenov.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*