V národním parku vypukl rozsáhlý požár

  •  

Hoří les v Národním parku České Švýcarsko. Vypukl v lokalitě Malinový důl. Na místě zasahují hasiči. Plameny pohltily plochu o rozloze 450×150 metrů. Do hasebních prací je zapojen také vrtulník letecké služby policie s bambi vakem.
Na místě zasahuje 14 jednotek požární ochrany. Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Do hasebních prací bylo povoláno letadlo letecké hasičské služby. „Odhad zasažené plochy požárem je přibližně 2 hektary,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Kolem poledne byl už vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Plameny likvidovalo už 16 jednotek požární ochrany, vrtulník a letadlo. Aktuální rozloha požáru je kolem 3 hektarů. Byla povolána i lezecká skupina hasičů, kteří zasahují ve skalnatém terénu.

Požár se nedaří dostat zcela pod kontrolu. Odpoledne na místě zasahovalo 26 jednotek požární ochrany. Z preventivních důvodu byly evakuovány soutěsky a budou uzavřeny pro veřejnost. Kolem 22 hodiny hasiči ukončili hašení. Místo požáru je monitorováno. Hasební práce znovu vypuknou až se rozední.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*