V Krupce rozsvítili vánoční strom během tradičního jarmarku

  •  

Poslední listopadový víkend letošního roku byl v mnoha městech i menších obcích ve znamení adventních trhů a rozsvícení vánočních stromů.

Stejně tak tomu bylo také na Mariánském náměstí v Krupce, kde se na první adventní neděli konal každoroční vánoční jarmark spojený s bohatým doprovodným programem. Kdo chtěl, mohl svým blízkým koupit drobné vánoční dárky nebo tradiční vánoční výzdobu a doplňky. Místní Klub důchodců Krupka nebo krupské základní školy a další organizace zde totiž vedle profesionálních obchodníků s rozličným zbožím či občerstvením nabízeli ke koupi své výrobky.

Také letošní program vánočního jarmarku byl skutečně bohatý. Návštěvníci jarmarku, kteří se nenechali odradit rozmary počasí, byli odměněni divadelním představením souborů Bodlo a Bodlinka z Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov. Následovala pěvecká a hudební vystoupení dětí z místních mateřských a základních škol, základní umělecké školy, domu dětí a mládeže nebo z Dětského domova v Krupce.

Děti po svém vystoupení dostali za odměnu malé sladkosti a dětský adventní kalendář, aby na něm každý den viděly, jak se postupně blíží vánoční svátky. Na vánoční jarmark již zavítal také Mikuláš v doprovodu anděla, které následoval čert s pořádně velkým řetězem.

Celý program byl ukončen již pod rouškou tmy, kdy na závěr vystoupení všech účinkujících a za pečlivého dohledu všech přítomných dětí byl rozsvícen vánoční strom. Vánoční strom bude před městským úřadem nejen během adventní doby, ale také celé vánoční období až do začátku roku 2016


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*