V komunálních volbách se křížkuje

  •  

Komunální volby, které nás už za pár dní čekají, jsou založené na principu poměrného systému a své favority křížkujete. Na volebním lístku navíc můžete udělit dokonce tolik hlasů, kolik je ve vaší obci zastupitelů, v Teplicích je to 27.

Pokud tak na svém hlasovacím lístku uděláte křížek u vámi vybrané strany, dostává automaticky hlas prvních X uchazečů strany. Pokud si ale chcete vybrat konkrétní zastupitele, za danou stranu, žádný problém. Znovu zde platí pravidlo, že můžete zakřížkovat maximálně X zastupitelů podle velikosti vaší obce. Křížkovat celou stranu už v tomto případě není nutné.

Nemusíte mít ale vybranou ani jednu stranu, křížkovat můžete i kandidáty napříč stranami. Takže nekřížkujete stranu, ale jen kandidáty z různých politických stran. Jejich počet je znovu dán počtem zastupitelů dané obce. Je vám sympatický někdo z jiné politické strany, než kterou preferujete? Zakřížkujte celou oblíbenou politickou stranu a následně dejte ještě pár křížků vašim favoritům z jiných stran.

V Teplicích s číslem jedna kandiduje ODS spolu s TOP 09, dvojku má SPD, s trojkou jde do voleb na teplický magistrát Zdraví Sport Prosperita, se čtyřkou ANO 2011, pětku má KSČM a šestku bude volit ten, co chce ve vedení města hnutí Volba PRO!Teplice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*