V Dubí bude výstava výtvarnice a designérky Julie Šiškové

  •  

První výstavu letošního roku v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí, se pořadatelé rozhodli věnovat tvorbě mladé výtvarnice a designérky Julie Šiškové, narozené v roce 1984. Přestože pochází ze západočeské Sušice, její život a tvorba je již několik let spjatá s městem Dubí a s místní porcelánkou.

Výstava i ne tolik známou polohu, kterou tradiční materiál jako je porcelán nabízí, a to designový porcelánový šperk. V případě autorského šperku z rukou Julie Šiškové se můžeme těšit na zajímavé materiálové, tvarové i barevné kombinace. A právě šperku bude věnované také zahájení výstavy, na které Vás srdečně zveme.

Uskuteční se ve středu 13. ledna 2016 od 17 hodin v Domě porcelánu s modrou krví a tentokrát se můžete těšit na kreativní vystoupení tanečního uskupení Dance Aplaus Jakuba Henzla a módní přehlídku porcelánového šperku Julie Šiškové. Expozici se můžete prohlédnout do 12. února.

Po absolvování ateliéru designu keramiky a porcelánu na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v Českém Krumlově, nastoupila nejprve na Fakultu užitého umění a designu ústecké univerzity, kde studovala týž obor pod vedením profesora Pavla Jarkovského.

Keramika Dubí3

V roce 2006 pokračovala v ateliéru akademického sochaře Pavla Knapka a designéra Maxima Velčovského na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a poté se ještě rozhodla pro studium fotografie na Akademii múzických umění. Již řadu let pravidelně vystavuje a účastní se tuzemských i mezinárodních sympozií. V roce 2008 za svou práci získala 3. místo v mezinárodní soutěži pro mladé designéry Artzept (Zepter internatinal design award). Vedle toho má za sebou řadu studijních stáží v zahraničí, například v Peru, kde vznikla také jedna ze zásadních poloh její práce tzv. Underground keramika.

S tvorbou Julie Šiškové jsme se dlouho mohli setkat také pod autorskou značkou TYFORMY, pod níž v posledních letech vystupovala společně se svou kolegyní z VŠUP. Nicméně její tvorba je více než nosná sama o sobě, což budeme mít možnost vidět od ledna na samostatné výstavě v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Porcelán Julie Šiškové se často pohybuje na pomezí volného a užitého umění.

Pro její tvorbu je charakteristická zdánlivá hravost či nahodilost, která se ale zakládá na promyšlené metodě hledání tvaru. Důležitou roli zde hraje inspirace přírodními formami a organickými strukturami. Například již zmiňovaná série misek, hrnků a konvic nazvaná Underground keramika získala svůj specifický tvar z originálních sádrových odlitků děr vyhrabaných na peruánské pláži. Sádra uchovala organické tvarosloví písku a to se pak stalo základem pro vznik samotných forem pro porcelánové odlitky. Autentické otisky přírody a přírodnin pak tvoří základní vyjadřovací prvek užitého porcelánu Julie Šiškové.

Keramika Dubí1
Výstava i ne tolik známou polohu, kterou tradiční materiál jako je porcelán nabízí, a to designový porcelánový šperk. V případě autorského šperku z rukou Julie Šiškové se můžeme těšit na zajímavé materiálové, tvarové i barevné kombinace. A právě šperku bude věnované také zahájení výstavy, na které Vás srdečně zveme. Uskuteční se ve středu 13. ledna 2016 od 17 hodin v Domě porcelánu s modrou krví a tentokrát se můžete těšit na kreativní vystoupení tanečního uskupení Dance Aplaus Jakuba Henzla a módní přehlídku porcelánového šperku Julie Šiškové. Výstava potrvá až do 12. února. Těšíme se na Vaši návštěvu v Domě porcelánu s modrou krví.

 

 

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*