Už víc jak rok je Zimák nabouraný a čeká na opravu

  •  

Při menší nehodě na parkovišti poškodilo v posledních dnech roku 2019 auto plášť nového zimního stadionu. Zimák v tu dobu nebyl v provozu ještě ani rok. Od jeho otevření uplynuly na konci února dva roky a víc než rok tak čeká na opravu.

Opravu oddalují současná opatření proti šíření koronaviru. Auto totiž při nehodě poškodilo části střešního pláště z unikátních hliníkových profilů a perforované fasády. V případě použitého střešního pláště se jedná o německého výrobce, který musí dodat nejen materiál, ale také odborného pracovníka a výrobně-technické zařízení, která plechové šablony na přesnou míru upraví až na místě.

„Protože se na dílo stále vztahuje záruka, o kterou pochopitelně investor nechtěl přijít, kontaktovali jsme prostřednictvím naší společnosti subdodavatele uvedených prací. Kvůli omezení pohybu osob mezi jednotlivými zeměmi a následné karanténě se doposud nepodařilo sladit vhodný termín, který by výměnu a práce na stavbě umožňoval. Nás to jako hlavního dodavatele mrzí, ale pro zachování záruky je toto jediná možná cesta,“ uvedl za zhotovitele stavby, firmu Syner, Ondřej Paclt.

Plechy se speciální povrchovou úpravou firma vyrábí v Belgii, kde opatření proti šíření koronaviru minulý rok omezila výrobu. Několik desítek centimetrů plechu tak vyrobili až s první větší zakázkou při opětovném rozjezdu továrny. Dalším faktorem, který záležitost výrazně ovlivnil, bylo několikaměsíční šetření škodní události ze strany pojišťovny.

„Škodní událost vyčíslenou v hodnotě někde kolem 700-800 tisíc korun dlouho řešila pojišťovna, u které byl pojištěný havarovaný vůz.  S podmínkou fotodokumentace postupů oprav nakonec pojišťovna souhlasila s úhradou prací v plné výši. Ani nás jako příspěvkovou organizaci, ani město Teplice jako investora stavby tak nebude oprava nic stát,“ vysvětlil ředitel SportAreny Teplice Pavel Tetřev.

Zimák byl dokončen včetně kolaudace v únoru 2019. Slavnostní otevření se uskutečnilo 6. března 2019. Stavba byla zahájena na podzim roku 2017. Město za stadion zaplatilo 228 060 444 Kč včetně DPH.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*