Ústecký kraj má svou babičku roku. Je jí Miloslava Bálešová z Teplic

  •  

Čtyřiaosmdesátiletá Miloslava Bálešová z Teplic je Babičkou roku 2019 Ústecké kraje. Rozhovor, zpěv, recitace nebo módní přehlídka. V těchto disciplínách se předvedlo osm seniorek, které soupeřily o titul Babička roku Ústeckého kraje.

Na cestě k vítězství všechny babičky podporoval zaplněný sál ústeckého Domu kultury, kde v pondělí 30. září senioři září slavili svůj svátek.

Druhou příčku vybojovala sedmadevadesátiletá Danuše Jírová z Ústí nad Labem, která byla zároveň i nejstarší babička v soutěži. Třetí skončila dvaaosmdesátiletá Marie Horáková z Varnsdorfu. Vítězka soutěže se utká v celorepublikovém finále, které se koná 18. listopadu v Olomouci.

Jak řekla místopředsedkyně Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Květoslava Čelišová. „Věříme, že úspěch prvního ročníku založí tradici na spoustu dalších.

Miloslava Bálešová není jen Babičkou roku, ale dostala i speciální cenu, stala se Babičkou Seniorských listů. „Že získám vítězství i cenu Seniorských listů jsem nečekala. Přišla jsem si to hlavně užít,“ řekla dojatá výherkyně.

Soutěž Babička roku vznikla před čtyřmi roky v Olomouckém kraji. V našem kraji šlo o její první ročník. Cílem projektu je podle organizátorů posílení mezigeneračních vztahů a propojení trávení volného času celé rodiny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*