Úspěšný zásah celníků na Teplicku

  •  

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku hned tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedního Německa. Zajistili téměř pět tisíc litrů topného oleje.

V prvním případě si podle mluvčího krajských celníků Jiřího Nejedlého mobilní hlídka na komunikaci I/27 vytipovala ke kontrole červené dodávky Mercedes Benz, které následně zastavila u obce Hrob. Při kontrole nákladového prostoru celníci nalezli dvě plastové IBC kostky s téměř dvěma tisíci litry načervenalé kapaliny se zápachem nafty. Překvapen byl i řidič bílé dodávky Citroën Jumper, kterého hlídka zastavila ke kontrole v Dubí. Celníci v útrobách dodávky objevili také dvě IBC kostky naplněné stejnou kapalinou. Do třetice byla mobilní hlídka celníků úspěšná i nedaleko obce Střelná, kde kontrolovala další bílou dodávku Citroën Jumper. Celníci v nákladovém prostoru nalezli jednu plastovou IBC kostku s 981 litry nízkoviskózní načervenalé kapaliny se zápachem nafty.

„Všichni tři odhalení tuzemští řidiči svorně doznali, že topný olej „Heizoel EL“ nakoupili v sousedním Německu. Nebyli však schopni předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřebních daních. Orientační kontrolní vzorky, které celníci odebrali z běžných nádrží vozidel, navíc reagovaly pozitivně na přítomnost značkovače,“ vysvětluje mluvčí celníků a dodává, že topný olej, lidově nazývaný „červená nafta“ je přitom určen výhradně pro výrobu tepla, z důvodu nižší ceny je však u nás podvodně používán pro pohon motorových vozidel.

Celkový daňový únik byl vyčíslen na bezmála 50 tisíc korun. Řidiči budou muset uniklou spotřební daň doplatit, zajištěný topný olej propadne ve prospěch státu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*