U Pohádkového lesa přibydou parkovací místa

Foto: bilina.cz
  •  

Návštěvníci Pohádkového lesa v Bílině často nechávají svá auta na místech, kde je parkování zakázáno. Město proto hledá další možnosti rozšíření parkovacích míst.

„Jedná se hlavně o dojíždějící výletníky z okolních měst, nejčastěji rodiny s dětmi. Přestože jsme velmi rádi, že se Pohádkový les stal oblíbeným cílem turistů, musejí dodržovat pravidla, a to nejen při parkování, ale i při udržování veřejného pořádku. Pokud se tak nestane, musí počítat s postihem od strážníků městské policie,“ uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová s tím, že město ve spolupráci se spolkem Pohádkový les informovalo veřejnost o vhodném parkování v blízkosti Pohádkového lesa a další parkovací místa připravuje.

V současné době mohou lidé parkovat na vymezené ploše v ulici Sídliště Za Chlumem nebo na konci ulice Litoměřická u pasovky. Poblíž Pohádkového lesa by však měla pro turisty vzniknout i další parkovací místa.

„Nyní prověřujeme vymezení několika parkovacích míst v prostoru točny MHD. Tam nyní někteří řidiči neuspořádaně parkují a následně vznikají nepříjemné situace. V této souvislosti bude prověřena i možnost přemístění točny na jiné vhodné místo na území města. Dále je v přípravné fázi povolení sezónního parkování na ploše, která je občas využívána jako místo pro cirkus,“ popsal plány vedoucí odboru dopravy Oldřich Jedlička.

Strážníci na místě provádějí pravidelné kontroly. Za poslední tři týdny tam řešili nesprávné parkování zhruba ve dvou stech případech, na pokutách vybrali necelých čtyřicet tisíc korun.

„Průměrná výše jedné pokuty činila dvě stě korun, v dalších dnech však zřejmě budeme přísnější, protože veřejnost již je informována o místech, kde je možné parkovat, a navíc přibydou i směrové cedule odkazující na možné parkování. Pak už špatné parkování nebudeme tolerovat a ukládat nízké pokuty, naopak,“ varoval ředitel Městské policie Bílina Milan Liška.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*