Tzv. Šmejd už čeká na trest

  •  

Muž z Teplicka podváděl seniory. Krajští kriminalisté vyšetřují rozsáhlou trestnou činnost, kterou má na svědomí již v současné době  stíhaný 43letý muž.

„Trestná činnost obviněného spočívá v tom, že jeho obětí se stávají senioři, které osloví se službou výměny jejich stávajícího zámku za mnohem bezpečnější a kvalitnější. Při sjednávání neopomene zmínit, že v okolí došlo k několika vloupáním do bytu a že je určitě potřeba zámek vyměnit. Bohužel kvalita zámku neodpovídá ceně zámku a ani práci za montáž. Senioři díky své důvěřivosti s výměnou, montáží a následně i přemrštěnou cenou souhlasí a pachatel odchází „o dům dál“. Až po čase zjišťují, že byli ve výsledku okradeni a že zaplatili několikanásobně vyšší cenu, než která namontovanému zámku odpovídá. V mnohých případech, čím vyšší věk, tím vyšší cena,“ popisuje trestnou činnost tzv. Šmejda mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

První evidovaný případ je z roku 2014. V současné době se číslo vyšplhalo již na devět desítek poškozených z celé republiky. Majitel je 43letý muž z Teplicka, který se postupně přizpůsobuje podmínkám a v průběhu let třikrát změnil název své firmy. Na začátku jednal pod jménem společnosti Groziskon s.r.o., dále Zamkytas s.r.o. a v současné době založil novou firmu vystupující pod jménem TOP DVEŘE s.r.o. se sídlem v Brně.

„V současné době je tento muž stíhaný pro trestný čin Lichvy §218/1 a trestného činu Neoprávněného podnikání §251/1, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 2 let nebo zákaz činnosti,“ dodává policejní mluvčí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*