Tip Radka Spály

  •  

Velmi rád bych čtenářům doporučil k prohlídce dvě zajímavé výstavy,  které teplické muzeum svým návštěvníkům v únoru nabízí.

První z nich je  výstava připomínající 120 od vzniku teplického muzea a jeho činnost pod  názvem Výstava XXL. Přináší opravdu to NEJ z přírodovědných,  archeologických, historických a knihovních sbírek teplického muzea. Jde  o dosud veřejností nespatřené poklady, kuriozity a lahůdky, které na své  vystavení mnohdy čekaly od dob založení muzea. K výstavě je k dispozici  i výpravný katalog s podrobnými popisy valné většiny vystavených  exponátů.

Tou druhou je výstava Svět kostiček LEGO, která je vděčným  cílem především našich nejmenších návštěvníků. Na výstavě si mohou nejen  prohlédnout velké množství úžasných modelů, ale také si některé z nich  sami sestavit. Nechybí samozřejmě ani prodej některých menších sad ani  soutěž o stavebnici LEGO. Navíc na této výstavě proběhne 10. února  komentovaná prohlídka autora výstavy, který zasvěceně pohovoří o  úskalích a výhodách této téměř nadčasové stavebnice.

Velkou předností teplického zámku je skutečnost, že ani přes zimu  nezavírá. Mimo pondělí tak lze každý den hned od rána navštívit jak  zámecké, tak muzejní výstavy a expozice archeologie, mineralogie,  zoologie, keramiky a porcelánu, expozici lázeňství, gotického a barokního umění, historických hodin či mincovní kabinet.

Velkým lákadlem je pak také expozice „Po stopách královny Judity“, která  zpřístupňuje pozůstatky románského kláštera benediktinek, založeného v  místě teplického zámku královnou Juditou. V neposlední řadě bych pak rád čtenáře pozval ke zhlédnutí drobné  výstavy ve foyer teplického zámku, kde jako exponát měsíce, připomínka a  memento, budou vystaveny předměty spojené s jedním z mnoha letošních  „osmičkových výročí“ – legendární proslovy Klementa Gottwalda.

Radek Spála, ředitel Regionálního muzea Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*