TIP: Na první máj na Doubravce

  •  

Hrad Doubravka je prvního května místem konání pestrého programu pro děti i dospělé. Již desátým rokem se mohou děti i jejich rodiče z Teplicka těšit na odpoledne plné soutěží, které ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi připravují tepličtí skauti ze střediska Doubravka.

Program soutěží pro děti letos navazuje na loňský ročník. Děti se v čase od 12:00 do 15:00 hodin mohou těšit na desítku soutěžních disciplín, po jejichž úspěšném absolvování je čeká tradiční odměna ve formě buřtu, který si vlastnoručně připraví na ohništi.

“Program letošního ročníku je stejně jako vloni založený na motivu populární televizní soutěže Pevnost Boyard. Děti budou rozděleny do malých družstev, protože důležitou součástí skautské činnosti je týmová práce, a společně budou sbírat indicie, na jejichž základě se pokusí uhádnout heslo, vedoucí k odměně,” popisuje průběh letošního klání Jiří Richter ze střediska Doubravka.

Jednotlivá stanoviště podle něj budou testem jejich fyzické zdatnosti, důvtipu, ale i postřehu. Chybět nebude ani populární zkouška odvahy se svíčkami v osvětlené podzemní chodbě nebo šermování. Skauti doufají, že se letos, stejně jako v předchozích letech, vydaří počasí. Vše se totiž odehrává pod širým nebem a v případě deště soutěže nelze uskutečnit.  Novinkou je účast basketbalového klubu Teplice, který dětem nabídne možnost vyzkoušet si tento populární sport, včetně střelby na koš.

Akce v úvodu května se stala již tradicí a je spojená s běžeckým závodem na Doubravku, pořádaným sportovním oddílem Spona. Ten působí pod křídly dalšího spolupořadatele – radioklubu AVZO, který na hradě desítky let sídlí. Vytrvalostní běh na dominantu Teplic, dlouhý 4 200 metrů, startuje od pravřídla u lázeňského domu Beethoven v 13:00 hod, sportovce pak na nádvoří čeká vyhodnocení.

Připraven je také program pro dospělé – ať už rodiče soutěžících dětí, fanoušky účastníků běžecké soutěže či jiné diváky. Kromě občerstvení jim pobyt na nádvoří zpříjemní vystoupení rytířské skupiny, populární duchcovské country kapely Orel, nebo se mohou zapojit do klání v hodu kládou o láhev whiskey či do soutěže o přetahování lanem, v které mohou vyhrát neméně hodnotné ceny. V samotném hradu bude zpřístupněna vyhlídková plošina, v rytířském sále pak proběhne fotoprezentace Jany Zeithammerové na téma Norsko.

„Akce je výsledkem dlouholeté úspěšné spolupráce celé řady organizací z našeho regionu a věřím, že program osloví, stejně jako v předchozích letech, děti i dospělé. Přijďte se přesvědčit sami, pokud jste doposud na prvomájovou událost na Doubravce nezavítali,” zve na akci Jiří Richter.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*