TIP: Do Zahradního domu na výstavu

  •  

Po dlouhé době bude v Galerii Zahradní dům výstava. Své výtvarné práce představí významný jihočeský malíř Vít Vavřinec Pavlík. Výstava bude zahájena 26. května vernisáží, kterou návštěvníky provede kurátor teplické galerie Vladimír Šavel s Radkou Růžičkovou.

Na Jihočeské univerzitě vystudoval obor učitelství pro umělecké školy. Je ředitelem Základní umělecké školy ve Volarech a předsedou Asociace jihočeských výtvarníků. V současné době je ještě starostou města Volary.

Na umělecké scéně působí od roku 1999, svá díla prezentuje na výstavách v České republice, Německu, Rakousku, Francii, ale i USA. Inspiraci pro svou tvorbu nachází v rázovité krajině Šumavy. Ve svých obrazech se oprostil od věcného zobrazování skutečnosti, přesto lze v abstrahovaných tvarech a dynamických tazích štětcem vnímat v jeho tvorbě neoblomnou sílu přírody. Kromě kresby a malby se věnuje také projekční fotografii, kde se jeho hlavní inspirací stává žena a hudba. Výstava potrvá v teplické galerii do 27. června. Otevřeno je od úterý do neděle 11 – 17 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*