TIP: Cyklobusem na Komárku

  •  

Od konce dubna jezdí cyklobusy, které směřují i do horských oblastí. Doplnily tak cyklistickou nabídku linek, které v nižších polohách začaly kola vozit už od Velikonoc.

„Rozšířenou přepravu jízdních kol od posledního dubnového víkendu nabízí Doprava Ústeckého kraje celkem na 36 autobusových linkách „zelených“ autobusů. Buď formou cyklovleku s kapacitou 25 kol nebo nástavby na šest kol,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Přeprava kol ve zbývajících 129 autobusových linkách DÚK je možná s podmínkou, že je volné místo ve voze. Doprava cyklistů je možná i ve všech rychlících, spěšných a osobních vlacích DÚK, které mají v jízdním řádu uvedeno, že přepravují kola.

K nejoblíbenějším cyklistickým linkám patří autobusy 484 z Teplic na Komáří vížku a 493 z Teplic na Moldavu. Cena přepravy jízdních kol zůstává stejná, jednorázová jízdenka stojí 20 Kč a platí na území Ústeckého kraje a platí i ve vlacích ČD. Jízdní řády a mapu linek s rozšířenou přepravou jízdních kol naleznete na webu dopravauk.cz.  Cyklobusy budou v provozu v horských oblastech do 30. září a v nížinách až do 28. října.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*