Tepličtí fotbalisté předají peníze Tereze Bártové

  •  

Na sobotním utkání s pražskou Spartou bude slavnostně předán symbolický šek na projekt #NEWLEGS, do jehož podpory se teplický fotbalový klub během podzimu zapojil.

Charitativnímu projekt #NEWLEGS vznikl na podporu Terezy Bártové z nedalekého Oseku. Ta na jaře 2017 onemocněla zákeřnou nemocí meningitidou. Vlivem nemoci jí byly amputovány nohy v bércích a většina článků prstů. Cílem projektu bylo získání financí na nákup sportovních protéz, které by jí umožnily návrat ke sportu, který tak miluje. Slavnostní předání prostředků, které pomohl FK Teplice sehnat proběhne v sobotu.

„Projekt #NEWLEGS vznikl v září 2017 a FK Teplice se k němu ihned připojil, nejprve přidal především masivní mediální podporu, díky které se projekt objevil v nejčtenějším sportovním zpravodajství. Kromě této podpory se do projektu chtěli zapojit také samotní hráči FK Teplice, kteří během celého podzimu sbírali peníze za každý vstřelený gól, připsanou asistenci či vychytané čisté konto. Celkem tak hráči mezi sebou vybrali téměř dvacet tisíc korun,“ říká Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

Dalších více než šedesát tisíc korun pak přispěl samotný klub v rámci vyvrcholení podpory projektu na zápase s Viktorií Plzeň, kdy věnoval 10 Kč za každého návštěvníka stadionu, kterých se v AGC Aréně sešlo přes šest tisíc.

„Krásné gesto pak udělali také hostující fanoušci Viktorie, kteří mezi sebou vybrali přes deset tisíc korun a přispěli také. Celkem tak na projekt putovalo směrem od fotbalového klubu přes devadesát tisíc korun,“ dodává Martin Kovařík.

Do podpory projektu se přidal také vlastník FK Teplice společnost AGC Flat Glass Czech, která dorovnala a překonala „fotbalový“ příspěvek a Tereze na svém vánočním koncertu věnovala 100 tisíc korun. Kromě AGC se zapojili také další partneři klubu, například společnost OLPE, která rovněž přispěla.

Slavnostní předání symbolického šeku s částkou příspěvku, která mířila na projekt z FK Teplice, proběhne v sobotu na utkání s pražskou Spartou před výkopem utkání v 18:00.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*