Teplické fotbalisty bude nově trénovat Stanislav Hejkal, nový bude i sportovní ředitel

Foto: fkteplice.cz
  •  

Novým trenérem teplických fotbalistů bude Stanislav Hejkal. Ten přichází ze skautingu pražské Sparty, i když ještě v minulé sezóně dovedl teplickou juniorku až k titulu v Juniorské lize. Hejkal již v Teplicích působil také v roli asistenta Zdeňka Ščasného a Petra Rady, s oběma spolupracoval i v pražské Spartě.

„Stanislav Hejkal dobře zná místní prostředí, navíc zde již dvakrát úspěšně působil. Patří mezi velké fotbalové odborníky, i když není zatím tolik prověřený jako hlavní trenér,“ sděluje Pavel Šedlbauer. O složení realizačního týmu A mužstva se rozhodne v následujících dnech, vše bude v gesci nového trenéra.

Jeho angažmá začalo už dnes odpoledním tréninkem a zítra své nové svěřence povede poprvé v zápase, protože se v rámci MOL Cupu utkají s Vltavínem od 16:00 na jeho půdě. Novým sportovním ředitelem se stala teplická legenda a člen síně slávy FK Teplice Štěpán Vachoušek.

Sportovní vedení klubu – hlavního trenéra Daniela Šmejkala, asistenta Radima Nečase a sportovního ředitele Jakuba Dovalila, odvolalo představenstvo FK Teplice na svém mimořádném jednání.

„Důvodem odvolání je klesající trend, jak výsledkový, tak především herní. Nejsme klubem, který odvolává trenéra na základě několika nepodařených výsledků, ale zde bohužel šlo o dlouhodobý trend, který se navíc stupňoval,“ říká předseda představenstva Pavel Šedlbauer.

Daniel Šmejkal vedl během více než dvou let Teplice v 69 ligových utkáních, ve kterých tým posbíral celkem 91 bodů.  S trenérem Šmejkalem se se Stínadly loučí také Jakub Dovalil, který nastoupil do pozice sportovního ředitele na začátku roku 2017, od reprezentace do dvaceti let Spojených arabských emirátů.

„Sportovní ředitel měl za sportovní část zodpovědnost a výsledky nepřicházely jak na hřišti, tak ani v rámci posílení základního kádru A mužstva,“ dodává Šedlbauer.

Na pozici sportovního ředitele klubu se z postu hlavního skauta přesune legenda žlutomodrých Štěpán Vachoušek, který se od ledna zapracovával do klubových struktur nejprve jako mentor dorosteneckých týmů a od léta jako hlavní skaut.

„Štěpán Vachoušek je místní patriot a klubový odchovanec, do práce na mládežnickém úseku navíc vstoupil s velkou vervou a zápalem, v čemž věříme, že bude pokračovat i ve sportovním vedení klubu,“ říká závěrem klubový předseda představenstva.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*