Teplická Střední škola AGC zahájila školní rok s nováčky v přírodě

  •  

Je již dlouholetou tradicí zahajovat školní rok pro nové žáky adaptačním kurzem. Stejnou tradicí je i místo pobytu, konkrétně Máchův kraj pod Bezdězem v blízkosti Starých Splavů. Letos se kurzu zúčastnilo 110 žáků z pěti tříd nového prvního ročníku pod vedením celkem 8 pedagogických pracovníků. Tři dny plné her, sportu a společenských aktivit pomohly žákům seznámit se s novým kolektivem a třídními učiteli, a to v neformálním a přátelském prostředí.

První den kurzu měl za cíl sblížit nové spolužáky a třídní učitele. Hry a týmové aktivity byly v centru pozornosti a rozhodně přinesly kýžený efekt. Druhý den byl zasvěcen sportu ve znamení olympijských her. Žáci soutěžili v různých disciplínách a ukázali své dovednosti a sportovního ducha. Po náročném dopoledni se všichni vypravili na procházku do blízké Břehyně na vyhlášenou zmrzlinu. Večer vedoucí kurzu vyhlásil výsledky olympiády, což přineslo radostné chvíle nejenom vítězům, ale nakonec i všem účastníkům, protože zkrátka nepřišel nikdo. Poslední den byl totiž zakončen diskotékou a stezkou odvahy.

Všichni organizátoři adaptačního kurzu včetně třídních učitelů přejí našim novým prvákům úspěšný start do nové životní etapy na střední škole AGC.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*