Teplická AGC získala Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

Firma AGC Flat Glass Czech, největší evropský výrobce plochého skla znovu bodovala. Získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost mezi největšími zaměstnavateli regionu. O vítězství rozhodla nejen dlouhodobá nadstandardní péče o zaměstnance, ale i to, že v rámci regionu AGC podporuje velké množství sportovních, kulturních a ostatních volnočasových aktivit dětí, mládeže a dospělých.

O oceněných rozhoduje Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. Cenu, která byla letos vyhlášena popáté, si zástupci firmy převzali v prostorách loňského vítěze AGC Automotive Czech z rukou předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Gabriely Nekolové.

„Principy soutěže napomáhají k rozvoji regionu, k podpoře subjektů, které realizují aktivity nad rámec povinností a ty zaslouží veliké uznání. Ocenění si zaslouží tedy všichni zúčastnění. Vyhrát nemohou všichni, ale i tak oceňujeme všechny, kteří se zapojili a děkujeme za jejich účast,“ uvedla Gabriela Nekolová.

Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost se letos udělovala už popáté. Kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje při výběru hodnotil zejména to, nakolik přihlášení nad rámec zákona pečují o zaměstnance, o rozvoj území, o transparentní obchodní vztahy a také životní prostředí.

Cena se vyhlašovala v sedmi kategoriích plus byla udělena jedna zvláštní cena. Do tohoto ročníku se přihlásilo 39 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru. Hodnotily se aktivity za loňský rok.

„Společenská odpovědnost je jedním z hlavních pilířů naší firemní filozofie. Dlouhodobě patříme mezi přední firmy nejen v regionu, ale v celé České republice v péči o zaměstnance. Tradičně jsme také jedním z hlavních donátorů podpory neziskového sektoru na Teplicku. Získané ceny si proto velmi vážíme, tím spíš, že jde o opakované vítězství. Nejen toto, ale i další ocenění, která za společenskou odpovědnost získáváme, nás přesvědčují, že v této oblasti jdeme správnou cestou a že bychom po ní měli jít i dál,“ řekl manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal, který ocenění převzal.

Pro AGC to zdaleka není první takové ocenění. Firma například byla čtyřikrát vyhlášena nejlepším zaměstnavatelem v České republice a už třináctkrát nejlepším zaměstnavatelem Ústeckého kraje. V této soutěži vyhrála společnost AGC z pěti ročníků už čtyřikrát.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.