Teplická AGC získala Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

  •  

Firma AGC Flat Glass Czech, největší evropský výrobce plochého skla znovu bodovala. Získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost mezi největšími zaměstnavateli regionu. O vítězství rozhodla nejen dlouhodobá nadstandardní péče o zaměstnance, ale i to, že v rámci regionu AGC podporuje velké množství sportovních, kulturních a ostatních volnočasových aktivit dětí, mládeže a dospělých.

O oceněných rozhoduje Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. Cenu, která byla letos vyhlášena popáté, si zástupci firmy převzali v prostorách loňského vítěze AGC Automotive Czech z rukou předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Gabriely Nekolové.

„Principy soutěže napomáhají k rozvoji regionu, k podpoře subjektů, které realizují aktivity nad rámec povinností a ty zaslouží veliké uznání. Ocenění si zaslouží tedy všichni zúčastnění. Vyhrát nemohou všichni, ale i tak oceňujeme všechny, kteří se zapojili a děkujeme za jejich účast,“ uvedla Gabriela Nekolová.

Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost se letos udělovala už popáté. Kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje při výběru hodnotil zejména to, nakolik přihlášení nad rámec zákona pečují o zaměstnance, o rozvoj území, o transparentní obchodní vztahy a také životní prostředí.

Cena se vyhlašovala v sedmi kategoriích plus byla udělena jedna zvláštní cena. Do tohoto ročníku se přihlásilo 39 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru. Hodnotily se aktivity za loňský rok.

„Společenská odpovědnost je jedním z hlavních pilířů naší firemní filozofie. Dlouhodobě patříme mezi přední firmy nejen v regionu, ale v celé České republice v péči o zaměstnance. Tradičně jsme také jedním z hlavních donátorů podpory neziskového sektoru na Teplicku. Získané ceny si proto velmi vážíme, tím spíš, že jde o opakované vítězství. Nejen toto, ale i další ocenění, která za společenskou odpovědnost získáváme, nás přesvědčují, že v této oblasti jdeme správnou cestou a že bychom po ní měli jít i dál,“ řekl manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal, který ocenění převzal.

Pro AGC to zdaleka není první takové ocenění. Firma například byla čtyřikrát vyhlášena nejlepším zaměstnavatelem v České republice a už třináctkrát nejlepším zaměstnavatelem Ústeckého kraje. V této soutěži vyhrála společnost AGC z pěti ročníků už čtyřikrát.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*