Teplice se rozloučí s legendou

  •  

Na Krušnohorském divadle bude spuštěna vlajka na půl žerdi. Katafalk s čestnou stráží a rakev zahalená do státní vlajky na počest zesnulého bývalého primátora a předsedy Senátu Jaroslava Kubery.

Smuteční setkání se bude konat 3. února v Malém sále Krušnohorského divadla od 11:00 do 17:00 hodin. Pietní místo bude přímo na parketu. Sál bude průchozí, aby nedocházelo k případným tlačenicím. Vstup bude z foyer a odchod druhými bočními dveřmi.

Dopravu u divadla bude řídit policie, ale ulice U Císařských lázní uzavřená nebude. Pro parkování bude k dispozici bezplatné parkoviště v Alejní ulici nebo parkovací plochy v nákupních centrech. Divadelní představení Cyrano, které v pondělí 3. února mělo divadlo odehrát, bude uvedeno v náhradním termínu.

Kromě posledního rozloučení s Jaroslavem Kuberou je na stejný den vládou vyhlášen i státní smutek. V pražském Rudolfinu se bude konat pietní setkání. Na rozdíl od státního pohřbu s veřejným rozloučením souhlasila také rodina, která se s Jaroslavem Kuberou rozloučí v úzkém rodinném kruhu.

Dvaasedmdesátiletý Jaroslav Kubera zemřel náhle 20. ledna. Stál téměř 25 let v čele Teplic a 20 let byl senátorem. Od roku 2016 působil jako místopředseda Senátu, od konce roku 2018 jako jeho předseda.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*